دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA  

در این مقاله می خواهیم به بررسی و معرفی دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA بپردازیم. همچنین این محصول شیمیایی را معرفی کنیم. همچنین مطالبی را در مورد قابلیت ها، خواص و کاربرد که این نوع محصولات شیمیایی دارند، ارائه می دهیم و موارد استفاده از دی اتیلن تری آمین را بیان می کنیم و در آخر نحوه بسته ‌بندی این نوع متریال شیمیایی، قیمت، روش خرید را بیان میکنیم.
 هر آنچه باید در مورد دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA  بدانیم
 دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA یکی از مواد و محصولات شیمیایی پر کاربرد به شمار می رود. این ماده بویی همانند بوی آمونیاک دارد و یک پلی آمین بی رنگ با قابلیت و کاربردهای بسیار گسترده می باشد. نام اختصاری و مخفف این متریال هاردنر اپوکسی دتا DETA است. همچنین می توان گفت این متریال دارای ساختار و ترکیب بسیار مفیدی می باشد و لذا تمامی این مشخصات و قابلیت ها سبب کاربرد و فواید آن در صنایع مختلف شده است. به همین منظور امروزه افراد بسیاری در صنایع مختلف از جمله داروسازی و پزشکی و صنعت های شیمیایی از این نوع محصولات شیمیایی استفاده می کنند.


فرمول دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا  DETA
همان طور که می دانیم این محصول شیمیایی به عنوان یکی از ماده ها و ترکیبات شیمیایی کاربردی در صنعت های مختلف از جمله صنعت داروسازی و پزشکی به شمار می رود. دی اتیلن تری آمین از نظر ساختاری شبیه دی اتیلن گلیکول (DEG) است و خواص شیمیایی آن شبیه به اتیلن دی آمین بوده و کاربردهای مشابه اتیلن دی آمین دارد. یک باز ضعیف بوده و محلول آبی آن خاصیت قلیایی دارد. DETA محصول جانبی تولید اتیلن دی آمین از اتیلن دی کلراید است. نقطه جوش این نوع محصول شیمیایی ۱۱۷ درجه سانتی گراد می باشد و دارای فرمول شیمیاییC2H8N2  است. همچنین می ‌توان گفت ظاهر این محصول شیمیایی جامد است و به عنوان یک پلی آمین بسیار قوی و پر کاربرد شناخته می شود دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا  DETA شفاف و بی رنگ بوده و دارای بوی شبیه به بوی آمونیاک است.
 


​​​​​​​


قابلیت های دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا  DETA
همانطور که در بالا اشاره کردیم این محصول به دلیل اینکه از قابلیت ها و خاصیت های بسیاری برخوردار است، در صنایع کاربرد دارد. یعنی مزایای دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا  DETA سبب استفاده گسترده از آن در صنایع مختلف از جمله صنایع، داروسازی و پزشکی شده است. علاوه بر این می توان گفت یکی از مهم‌ ترین قابلیت ‌های این محصول شیمیایی این است که به عنوان یک ترکیب شیمیایی جامد مورد استفاده قرار می گیرد.
معمولاً در ساختار و تولید اتیلن دی آمین ها ترکیباتی مانند یون مرکزی وجود دارد. این قابلیت سبب پیوند خوردن این محصول شیمیایی با کلسیم و منیزیم می شود. به همین منظور می‌ توان گفت به دلیل این قابلیتی که اتیلن دی آمین دارد، از آن برای جدا کردن یون های مختلف از جمله کلسیم، منیزیم، آهن و..... استفاده می کنند.
از دیگر مزایا و قابلیت های هاردنر اپوکسی دتا_ DETA  دی اتیلن تری آمین می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

·       هاردنر اپوکسی
·       نرم کننده پارچه
·       صنایع روانکاها و روغن ها
·       افزودنی های سوخت
·       کمک فراورش در تولیدات محصولات معدنی
·       هاردنرهای پلی آمیدی
·       تولید افزودنی های آسفالت
 
 

 
قیمت دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA و نحوه بسته بندی آن
همان طور که می دانیم قیمت دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا  DETAبا توجه به عوامل مختلف و متنوعی مشخص می شود. معمولاً مهم ترین عواملی که در افزایش و کاهش قیمت خرید این محصولات نقش دارند، کیفیت و نوع سازنده می باشد.
 نحوه بسته‌ بندی دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA در بشکه های 190 کیلوگرمی می باشد و سازندگان آن شرکت هایی چون 
BASF, AkzoNobel,  Huntsman Corporation, DowDuPont, Tosoh Corporation, Delamine می باشد.
همچنین برای مطالعه بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.
 ​​​​​​​

دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA
دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA
دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA
دی اتیلن تری آمین یا هاردنر اپوکسی دتا DETA