اکریلیک اسید Acrylic Acid​​​​​​​

در این مقاله قصد داریم به بررسی و معرفی اکریلیک اسید Acrylic Acid که یکی دیگر از انواع محصولات شیمیایی است و بیان کنیم اکریلیک اسید چیست؟ همچنین به بررسی کاربرد ها، مشخصات فیزیکی و شیمیایی این مایع و مزایایی که دارد، می پردازیم. علاوه بر این با نحوه بسته ‌بندی و نگهداری آکریلیک اسید، روش خرید، فروش و قیمت آن نیز آشنا می شویم. بنابراین افراد و مشتریانی که قصد خرید این نوع محصول شیمیایی را دارند می توانند با مطالعه این مقاله آگاهی لازم را جهت خرید این محصول کسب کنند. همچنین با مشخصات و ویژگی ها و بهترین روش خرید آن بیشتر آشنا شوند.
 
اکریلیک اسید Acrylic Acid چیست؟
اکریلیک اسید Acrylic Acid از جمله محصولات شیمیایی است که دارای کارباپول های متنوع و بسیار گسترده ای می باشد. به عبارت دیگر از معروف ‌ترین کارباپول ها در تولید این محصول شیمیایی استفاده شده است. لذا کارایی و قابلیت های آن در صنعت های مختلف به چشم می آید. معمولاً تولید کنندگان از این مایع شیمیایی مفید و پر کاربرد برای پایداری یکی دیگر از محصولات شیمیایی از جمله اتیلن گلیکول که مایع شیمیایی ضد یخ است، استفاده می کنند. به عبارت دیگر از اکریلیک اسید تقریبا ۵ درصد برای پایداری ضد یخ یا همان اتیلن گلیکول استفاده می شود. این ماده شیمیایی بدون رنگ است و دارای بوی اسیدی می باشد. همچنین بیشترین موارد استفاده از آن در تولید رنگ، پلاستیک و دیگر ترکیبات و محصولات است.
اکریلیک اسید Acrylic Acid می تواند برای برخی از قطعات و تجهیزات از جمله تجهیزات فلزی خوردگی ایجاد کند. بنابراین افراد می بایستی هنگام استفاده از آن به این نکته توجه بسیاری داشته باشند. چرا که استفاده خوب و با احتیاط از این محصول می تواند از آسیب رساندن به قطعات فلزی و خوردگی آن ها جلوگیری کند.
 فرمول شیمیایی این ماده C3H4O۲ است و جرم مولکولی آن تقریباً ۷۲ گرم بر مول می باشد. به همین منظور می ‌توان گفت این نوع مایع بی رنگ و شفاف از ترکیبات آلی و بسیار خوبی برخوردار است. می دانیم که هر یک از محصولات و مواد شیمیایی در کنار مزایای که دارند، از عوارضی نیز برخوردار هستند‌. لذا این نوع محصول نیز دارای عوارض و خطراتی است که یکی از اصلی ترین خطرات آن تحریک جدی چشم و پوست می باشد. یعنی بر اثر تماس مستقیم چشم و پوست با این محصول شیمیایی عوارض و خطرات جبران ناپذیری ایجاد می ‌شود. همچنین استنشاق این ماده می تواند سبب بیماری های مختلف از جمله کلیوی، قلب و ریه شود. لذا افراد می بایستی اطلاعات لازم جهت استفاده صحیح از این محصول و راه های جلوگیری از خطرات آن را کسب کنند. سپس با احتیاط کامل و  اطمینان از کیفیت محصولات از آن ها در صنایع بهره‌ مند شوند.
 عوارض و خطرات اکریلیک اسید Acrylic Acid
همان طور که بیان کردیم یکی از اصلی ترین عوارض و خطرات اکریلیک اسید Acrylic Acid تحریک جدی پوست و چشم می باشد. همچنین استنشاق آن می‌ تواند سبب ایجاد بیماری‌ های کلیوی و بیماری های قلبی شود. لذا مشتریان می بایستی تا حدی که ممکن است از استنشاق و تماس مستقیم با این مایع جلوگیری کنند.
از طرف دیگر آن ها می توانند با استفاده از تجهیزات و وسایل ایمنی از جمله عینک، دستکش، لباس مخصوص و کلاه هنگام استفاده از این محصول، از عوارض و خطرات آن جلوگیری کنند. بنابراین افراد با رعایت قوانین و مقررات استفاده از اکریلیک اسید Acrylic Acid می ‌توانند از مشکلات و آسیب ‌های جدی آن جلوگیری کنند. همچنین با استفاده مناسب از این محصول از مزایا و کاربرد هایی که دارد، به خوبی بهره مند شوند.
 ​​​​​​​ 
مشخصات فیزیکی و شیمیایی اکریلیک اسید Acrylic Acid
همانطور که بیان کردیم این مایع شیمیایی از ترکیبات آلی و فرمول شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است و همچنین دارای جرم مولکولی ۷۲ گرم می باشد به همین منظور از آن برای پایداری ضد یخ استفاده می کنند علاوه بر این، این محصول دارای ظاهر مایع و بی رنگ می باشد. از نظر شفاف بودن هم قابلیت بسیار بالایی دارد. علاوه بر مشخصات فیزیکی و شیمیایی، این محصول دارای مزایا و کاربرد های دیگری هم می باشد. بنابراین از مهم ترین کاربرد و ویژگی های آن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
·    استفاده از این محصول در صنعت های رنگ، لاک، پلاستیک و لاستیک
·      کاربرد این نوع محصول شیمیایی در تولید مواد پلیمری شوینده
·    در تولید غلیظ کننده ها و مواد ضدعفونی کننده نیز از این محصول استفاده می ‌شود.
·    تولید و طراحی محصولات مراقبتی و آرایشی از جمله ناخن های آکریلیک با استفاده از این محصول شیمیایی
علاوه بر این اکریلیک اسید Acrylic Acid در صنعت ها و تولید محصولات دیگر نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد. افراد فقط کافی است برای اطلاع از مزایا و ویژگی های محصول با کارشناسان فروش آن ها تماس بگیرند. سپس اطلاعات لازم را جهت استفاده صحیح، قیمت، ویژگی و کاربردهای محصول کسب کنند.
 ​​​​​​​
نگهداری و بسته ‌بندی اکریلیک اسید :Acrylic Acid
می‌ دانیم که قرار گرفتن کمتر این ماده در معرض دما و حرارت می تواند خطرات و آسیب های کمتری داشته باشد. بنابراین نگهداری و روش صحیح مراقبت از این ماده بسیار اهمیت دارد. لذا افراد می توانند با دور نگه داشتن اکریلیک اسید Acrylic Acid از دما و حرارت، از خطرات و اشتعال پذیر بودن آن جلوگیری کنند.
 نحوه بستن بندی اکریلیک اسید Acrylic Acid به گونه ای آن را در بشکه های ۲۰۰ کیلوگرمی بسته ‌بندی و سپس وارد بازارها می کنند. در نتیجه افراد می توانند بر اساس نیاز خود این نوع بسته بندی ها را انتخاب کنند. اما یکی از نکات اصلی در خرید این محصول، توجه به نوع فعالیت و صنعت مد نظر می باشد. چرا که افراد می بایستی بر اساس فعالیت مد نظر خود این محصولات را خریداری کنند و مشتریان می بایستی برای خرید آکریلیک اسید مورد نیاز خود با کارشناسان ما تماس بگیرند و پس از استعلام از قیمت آن ها، سفارش خود را ثبت کنند.
 

​​​​​​​
 

 

اکریلیک اسید Acrylic Acid
اکریلیک اسید Acrylic Acid
اکریلیک اسید Acrylic Acid
اکریلیک اسید Acrylic Acid